15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü Anma Programı Düzenlendi
24 Temmuz 2018 12:53

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen anma programı, 18 Temmuz 2018 tarihinde Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Mimar Kemaleddin Salonunda gerçekleştirildi.

Şehit yakınları ve gazilerin yoğun katılımıyla başlayan törende Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gonca Bayraktar Durgun başkanlığındaki “Tanıkların Gözünden 15 Temmuz Gecesi Yaşananlar” adlı panele geçildi. Panelin açılış konuşmasında 15 Temmuz’un ülkemiz için çok önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Bayraktar Durgun; 15 Temmuzun aslında bir uluslararası işgal ve terör faaliyeti olduğunu ve bu sürecin hala devam ettiğini, ülkemiz için tehlikenin hala devam ettiğini sözlerine ekledi.

Panelde kendisi de 15 Temmuz Gazisi olan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Altınok ve Gazi Üniversitesi 15 Temmuz Şehidi Fazıl Gürs’ün Eşi Bilge Gürs birer konuşma gerçekleştirdi.

15 Temmuzların bir daha yaşanmaması dilekleri ve duygu dolu anların yaşandığı tören, şehit yakınları ve gazilerimize plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Fotoğraflar için http://iibf.ahbv.edu.tr/posts/view/title/15-temmuz-demokrasi-ve-milli-birlik-gununu-anma-programi-duzenlendi-210620